İntermobil tcontec - i seçti.

intermobil-otomotiv-infoport-tour-guide-simultane-sistem-fabrika-gezi-tur-kablosuz-kulaklik-mikrofon-fiyat-kiralama intermobil-otomotiv-infoport-tour-guide-simultane-sistem-fabrika-gezi-tur-kablosuz-kulaklik-mikrofon-fiyat-kiralama

Türkiye’nin en köklü mümessillik firmalarından biri olan İntermobil Otomotiv Mümessillik ve Ticaret A.Ş. 1954 yılında kurulmuştur. Türk otomotiv sektörünün gelişimine ve değişimine ayak uydurarak farklı ülkelerden birçok yedek parça üreticisinin temsilciliğini yapmıştır ve yapmaktadır. Amerikan ve Fransız araçlarının ön planda olduğu 1960’lı ve 1970’li yıllarda Bendix, Clayton Dewandre, Turner Manufacturing, DBA, Marchal ve Ducellier gibi dünyaca bilinen firmaların Türkiye temsilcisi olan İntermobil, Alman arabalarının pazarda hakimiyet kurmasıyla bu ülkenin yedek parça markalarına yönelmiştir. 1980’lerin başında Türk treyler, kamyon ve otobüs fabrikalarının kurulması, İntermobil’in bünyesinde bulundurduğu markaları üretici firmalara kazandırma olanağı sağlamıştır.

1982 yılında İntermobil ile Türkiye pazarına girmeye karar veren WABCO Westinghouse firması kalitesi, teknolojisi ve satış sonrası desteğiyle birçok Türk üretici firmanın uluslararası arenada dünya devleriyle yarışmasına katkıda bulunmuştur.

1992 yılında İntermobil’in Türkiye’deki geleceği için doğru partner olduğunu öngören HELLA firması; aydınlatma, elektrik ve elektronik parçalardan oluşan ürün gamını İntermobil’in üretici firmalarıyla olan iyi ilişkilerine, teknik bilgisine ve satış sonrasındaki yaygın dağıtım ağına teslim etmiştir. Dünyaca tanınmış Alman firmasının İntermobil’e olan güveni daha önce Türkiye pazarında istediğini bulamayan VDO firmasının da ilgisini çekmiş ve 2002 yılında İntermobil’i Türkiye’deki tek temsilcileri olarak belirlemiştir.

İntermobil, 2007 yılında Continental bünyesine katılan VDO’nun satış sonrasındaki tek yetkili distribütörü olarak faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda İntermobil, dünyanın 1 numaralı kamyon üstü vinç üreticisi İsveç menşeli HIAB AB firmasının da ithalatını ve satışını 1964 yılından beri gerçekleştiren ilk ve tek firmadır 1998 yılından itibaren ticari araçlar için özel süspansiyon sistemleri üreten Hollanda firması VDL WEWELER, Türkiye pazarında temsil edilmektedir.

1 Ocak 2009 tarihinde, İntermobil ve HELLA firmaları yaklaşık 20 yıllık işbirliklerini ortaklık seviyesine taşımışlardır. Bu tarih itibariyle İntermobil’in %50 hissesi senelik cirosu 4.4 Milyar Euro’ya yaklaşan HELLA firmasına ait olmuştur. Etik değerleri ve kültürleri birbirine yakın olan 2 ailenin birleşmesi daha ilk yılından olumlu gelişmeleri getirmiştir. 1 Temmuz 2010 tarihi itibariyle İntermobil, BEHR HELLA SERVICE ürünlerinin Türkiye sorumlusu ve dağıtıcısı olarak belirlenmiştir.

İntermobil, 2011 yılında aks üreticisi VALX’ın tüm satış ve servis organizasyonunu da alarak, temsilciliğini ve dağıtımını yaptığı firmalara bir yenisini daha eklemiştir. Ayrıca aynı sene içinde VDO Common Rail Dizel Sistemlerinin de satış ve servis organizasyonu üstlenilmiştir.